Bezpieczne zakupy

 

Dokładamy wszelkich starań, aby zakupy w sklepie PlanetaZ były dla naszych Klientów bezpieczne a ich interesy należycie chronione. Doceniamy także Państwa zaufanie, jakim nas obdarzacie, robiąc zakupy w naszym sklepie. Dlatego nieustannie podejmujemy działania mające na celu  podwyższenie bezpieczeństwa dokonywanych zakupów i ochrony Państwa danych.

 

Bezpieczeństwo serwerów

Dbamy o to aby serwery obsługujące sklep PlanetaZ były należycie chronione przed dostępem osób niepowołanych poprzez kontrolę dostępu i zabezpieczenia komunikacji. Wdrożona polityka kopii bezpieczeństwa danych służy zabezpieczeniu i ochronie integralności danych sklepu.

 

Bezpieczneśtwo połączenia

Wszystkie połączenia pomiędzy Klientem (Państwa przeglądarką internetową) a serwerami sklepu PlanetaZ, którymi przesyłane są Państwa dane, są szyfrowane. Wykorzystywany jest protokół komunikacyjny TLS (Transport Layer Security 1.2). TLS polega na zaszyfrowaniu danych przed ich wysłaniem z przeglądarki Klienta i deszyfrowaniu po bezpiecznym dotarciu na serwer sklepu internetowego. Informacja wysyłana z serwera sklepu PlanetaZ do Klienta jest również szyfrowana, a po dotarciu do celu (przeglądarki) deszyfrowana. Bezpieczne połączenia TLS w przeglądarce internetowej są sygnalizowane symbolem zamkniętej kłódki, która zwykle jest widoczna w pobliżu pola z adresem odwiedzanej strony.

 

Potwierdzenie tożsamości

Stosujemy wysokiej jakości certyfikaty potwierdzające tożsamość witryny sklepu PlanetaZ, wydane przez firmę GeoTrust, Inc. Każdorazowo, bezpieczne połączenie z serwerem sklepu może być zweryfikowane po wyświetleniu szczegółów certyfikatu serwera. Po instrukcje weryfikacji certyfikatów odsyłamy do dokumentacji wykorzystywanej przez Państwa przeglądarki internetowej.

 

Dostęp do konta w sklepie PlanetaZ

Dostęp do kont Klientów naszego sklepu jest chroniony i wymaga zalogowania przy użyciu adresu e-mail i hasła, podanych przy rejestracji. Prosimy chronić te dane i nie przekazywać ich osobom trzecim. Poza momentem logowania w witrynie sklepu, nie będziemy w żaden sposób prosili Państwa o ujawnienie tych informacji. Wszelkie prośby skierowane do Państwa o podanie danych do logowania, w szczególności w formie wiadomości e-mail czy telefoniczne należy potraktować jako próbę ich wyłudzenia. 

 

Bezpieczeństwo płatności

W zależności od wybranej przez Państwa metody płatności jest ona realizowana w różny sposób, ale przy zapewnieniu bezpieczeństwa transakcji. Przelew bankowy daje możliwość zapłaty w wybanym przez Państwa banku, oddziale pocztowym czy porzez Internet korzystając z aplikacji Swojego banku.

PayU.pl to bezpieczny system płatności elektronicznych, który umożliwia płatności przy pomocy przelewów standardowych, kart płatniczych czy natychmiastowych przelewów dla Klientów wielu popularnych banków detalicznych. Transakcje dokonane przy pomocy PayU mogą być objęte Programem Ochrony Kupujących, zapewniającym min. zwrot 100% kosztów za towar, który nie dotarł do Klienta. Szczegóły dotyczące systemu PayU są dostępne na stronie: www.payu.pl.


 
Wysyłka 24h

Newsletter