Każdy kto posiada samochód wie, że jest to inwestycja na lata. Warto więc dbać o swoje auto tak, aby służyło nam jak najdłużej. Niektórzy uważają, że wystarczy regularnie je myć i jeździć na przeglądy. Jednak prawda jest taka, że to za mało. Samochód potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji, która polega także na renowacji poszczególnych elementów. Jednym z takich elementów są felgi. Wiele osób decyduje się na ich wymianę, gdyż uważają, że są już one zużyte i nie prezentują się estetycznie. Jednak warto wiedzieć, że istnieje sposób na ich odświeżenie bez konieczności wydawania dużych ilości pieniędzy na nowe felgi.

Renowacja felg może być dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą odświeżyć swoje auto, a jednocześnie nie chcą wydawać dużo pieniędzy. Dzięki temu możemy cieszyć się pięknym i estetycznym autem przez długi czas.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego sposobu odświeżania felg, to koniecznie przeczytaj ten artykuł!

Renowacja felg: czy to legalne?

W Polsce obowiązuje zakaz renowacji felg. Zapisano go w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 3 września 2003 r. w sprawie technicznych warunków, jakim powinny odpowiadać pojazdy oraz zakresu prowadzenia ich przeglądów technicznych (DzU nr 169, poz. 1650). Zakaz ten dotyczy felg ze stopu lekkiego, czyli takich, które są poddawane obróbce cieplnej (np. hartowane). Wynika on stąd, że po renowacji felgi mogą być bardziej podatne na uszkodzenia i pęknięcia. Może to prowadzić do groźnych w skutkach wypadków drogowych. Dlatego też polskie prawo jednoznacznie zabrania tego typu praktyk.

Osoby, które chcą oddać felgi do renowacji muszą liczyć się z tym, że zostaną ukarane grzywną w wysokości 500 złotych. Jest to najniższa możliwa kara, jaka może być orzekana przez sąd w takim przypadku.

Jak odświeżyć samochód za pomocą felg?

Aby odświeżyć samochód, warto rozważyć wymianę felg. Jest to szybki i łatwy sposób, aby nadać pojazdowi nowego wyglądu. Felgi dostępne są w różnych kształtach, kolorach i rozmiarach, dzięki czemu można dobrać je do swoich preferencji.

Wymiana felg to także doskonały sposób na odświeżenie samochodu bez konieczności wydawania dużych środków. Nowe felgi mogą znacznie poprawić wygląd pojazdu i dodatkowo zwiększyć jego wartość.

Jak naprawić uszkodzoną felgę?

  1. Jak naprawić uszkodzoną felgę? – Uszkodzenie powierzchni felgi można naprawić za pomocą szczotki drucianej i papieru ściernego.
  2. Jak naprawić uszkodzoną felgę? – Usuń wszelkie zanieczyszczenia ze starej farby i lakieru za pomocą benzyny ekstrakcyjnej.